مظلومی: برخی بعد از دربی تا صبح از ناراحتی نخوابیدند!

به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز مظلومی سرمربی تیم استقلال که در برنامه ورزش و مردم شرکت کرده بود با اشاره به پیروزی تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: موفقیت در دربی تنها مال من نیست و مدیریت باشگاه و بازیکنان تلاش‌های زیادی انجام دادند و هواداران در آن سهیم بودند و خدا را شکر می‌کنم که چنین موفقیتی را نصیب ما کرد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به شکست تیمش یک هفته قبل از دربی مقابل تراکتورسازی گفت: شاید خیلی‌ها حرف‌های من را بهانه تلقی کردند اما من بازیکنانم را در اختیار نداشتم ولی تیم حریف با تمام یارانش تمرین تاکتیکی کرد و روی سه ضربه ایستگاهی گل خوردیم در بحث تئوری بارها این مسئله را گوشزد کرده بودم ولی به خاطر حضور بازیکنان در اردوی تیم ملی آنها را در اختیار نداشتم. در هیچ‌جای دنیا برای تیم ملی اردوهای بلندمدت نمی‌گذارند اما متأسفانه در اینجا این اتفاقات رخ می‌دهد. 

سرمربی تیم استقلال در خصوص صحبت‌های کی‌روش مبنی براینکه از حالا برای مراحل بعدی برنامه‌‌ریزی می‌کند و به همین خاطر اردوهای مختلف را در نظر می‌گیرد، گفت: آیا کی‌روش در کشور خودش هم اینگونه اردو برپا می‌کرده است؟! در هیچ جای دنیا از یک تیم 8 بازیکن را دعوت نمی‌کنند و به اردو نمی‌برند.

مظلومی تأکید کرد: برنامه‌های تمرینی کی‌روش با یک مربی باشگاهی تفاوت دارد. من بعد از بازی با پرسپولیس 2 روز به بازیکنانم استراحت دادم که آنها ریکاوری کنند اما سرمربی تیم ملی در همان 2 روز اردو گذاشت و بازیکنان را دعوت کرد و حتی در همان اردو یک بازی درون‌ تیمی محکم را گذاشت و به همین علت دو بازیکن من مصدوم شده‌‌اند و حالا تنها دور زمین می‌دوند. 

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: چه کسی پاسخگوی مصدومیت این دو بازیکن است البته من همیشه از تیم ملی حمایت می‌کنم و بعداز ناکامی‌هایی که در رده ملی داشته‌ایم همه در تلاش هستند تا به روزهای خوبمان برگردیم. این صحبت‌هایی که می‌کنم نظر شخصی من است و انتقاد از کی‌روش نیست. به طور مثال یک هفته از لیگ را تعطیل کردند تا اردویی دو روزه برپا کند این کار چه فایده‌ای داشت؟ یا دلیل دعوت 45 نفر برای بازی با بحرین چیست؟ شاید ایشان هنوز از فوتبال ایران شناخت پیدا نکرده که این همه بازیکن را به تیم ملی دعوت کرده است.

وی در خصوص اینکه آیا به خاطر دعوت بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی ناراحت شده‌اید،‌ گفت:‌ اتفاقاً من هیچ اعتراضی نکردم و خوشحالم می‌شوم که از استقلال بازیکنان کمتری به تیم ملی دعوت شود چون بازیکنانم را بیشتر در اختیار داردم. 

مظلومی در خصوص انتخاب اعضای هئیت مدیره باشگاه استقلال و اینکه این مسئله چقدر می‌تواند به فتح‌الله‌زاده کمک کند، گفت: تعامل بین مدیریت و کادر فنی و اعضای هیئت مدیره از ویژگی‌های حضور هیئت مدیره است. آنها سیاست‌های کلان باشگاه را برنامه‌ریزی می‌کنند ولی امیدوار هستم اولین مسئله حل مسائل اقتصادی باشگاه باشد. ما مشکلات مالی زیادی داریم و در بعضی زمان‌ها شرمنده بازیکنان هستیم البته جا دارد از فتح‌الله‌زاده تشکر کنم اما ما بدهی زیاد داریم و بازیکنان ما طلب‌های پارسال نصفه و نیمه گرفتند. حتی کادر فنی 8 ماه است که هیچ پولی نگرفته و امسال هم هنوز یک ریال دریافت نکرده با این وجود فتح‌الله‌زاده تا به امروز نزدیک به 3 میلیارد تومان هزینه کرده ولی می‌بینید که حتی بدهی‌های قبل مثل بدهی به رینالدو دردسرساز شده است.

سرمربی تیم استقلال در این خصوص گفت: باشگاه برای حل این مسئله اعتراض کرده است اما این مبلغ باید پرداخت شود و فتح‌الله‌زاده و همکارانش در حال پیگیری مسئله هستند. در مجموع حضور هیئت مدیره را به فال نیک می‌گیریم و به آنها تبریک می‌گویم و خوشحال هستم دو پیشکسوت یکی قبل و یکی بعد از انقلاب در جمع ما حضور دارند. امیدوار هستم معضل بزرگ اقتصادی سریع و در کوتاه‌مدت حل شود و برای درازمدت نیز برنامه‌های اقتصادی خوبی انجام شود.

مظلومی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در خصوص بازی زیبای استقلال مقابل پرسپولیس گفت:‌ این بازی برای طرفداران دو تیم خیلی مهم است و حتی هواداران اعتقاد دارند اگر قهرمان نشویم باید دربی را ببریم اما جالب است وقتی در دربی پیروز می‌شویم می‌خواهند قهرمان هم بشویم. بین این دو تیم سالیان سال است که کری وجود دارد و این کری‌خوانی بازار فوتبال را گرم می‌کند. 

وی تأکید کرد: البته اعتقادم این است که در اینجا دربی حساس و پرهیجان‌تر از کشورهای دیگر است و خوشحال هستم که بعد از مدت‌ها بازی زیبایی انجام شد و باید بگویم استیلی مربی شایسته‌ای است که از لحاظ فنی او را قبول دارم ولی یک نکته منفی بعد از دربی اتفاق افتاد که خیلی از آن تعجب کردم و ناراحت شدم. تعجبم از این است که چرا دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را جریمه کردند و من هنوز این مسئله را باور ندارم. همیشه در جریان بازی‌ها با تیم داوری همراه بودم و حتی در آن بازی به بازیکن حریف گفتم که حالا شرایط خوبی برای درگیر شدن نیست و تعجب می‌کنم چرا کمیته انضباطی همیشه در فوتبال ایران به دنبال جریمه کردن است پس کی‌ می‌خواهند به کسانی که رفتار خوب دارند پاداش بدهند؟ 

واقعاً اگر نیاز دارند ما این مبالغ را پرداخت کنیم تا مشکلاتشان حل شود اما نمی‌دانم چه کسی گزارش داده و ای کاش من را هم دعوت می‌کردند و قبل از جریمه کردن توضیح می‌خواستند.

به گزارش خبرگزاری فارس سرمربی تیم استقلال در ادامه صحبت‌هایش در برنامه ورزش و مردم گفت: چند نفر در دربی شایسته تقدیر بودند که ای کاش حداقل به آنها پاداش می‌دادند. برای یک مسابقه 100 هزار نفر به استادیوم آمدند. نیروی انتظامی از ساعت 4 صبح در ورزشگاه مستقر بود و ما ندیدیم اتفاق خاصی رخ بدهد اما به جای تقدیر در این وضعیت بی‌پولی جریمه هم شده‌ایم. 

مظلومی که در خصوص این مسابقه صحبت‌های زیادی داشت، در پاسخ به این سؤال که چگونه به 3 پیروزی پی‌درپی مقابل حریف سنتی خود دست پیدا کردید، گفت: دربی شرایط خاص خودش را دارد همه می‌گفتند چرا هیچ‌وقت بازی خوبی انجام نمی‌شود اما در این بازی آرامش ایجاد شده بود و بازیکنان من هفته قبل مقابل آن همه تماشاگر جلوی تراکتورسازی بازی کرده بودند و با شرایط این بازی آشنا شدند. تمام نکاتی که به آنها گوشزد کردیم انجام دادند و حتی عده‌ای گفتند ما جاسوس داشتیم و ترکیب آنها را می‌دانستیم اما جاسوسی وجود نداشت و پیش‌بینی می‌کردیم پرسپولیس با همان ترکیبی که در نیمه دوم مقابل ذوب‌آهن بازی کرده بود به مصاف ما بیاید و فقط روی دروازه‌بان تردید داشتیم. البته بعد از باخت به تراکتورسازی همین‌ انتقادهایی که امروز به استیلی می‌شود به من شد ولی پس از شکست در مقابل تراکتور قاطعانه گفتم که دربی را می‌بریم و از همانجا روحیه برد را به تیمم تزریق کردم و دیدید که تعویض‌هایی که در آن مسابقه انجام دادم خوب بود و از همه مهمتر برایم گذشت و فداکاری بود که بازیکنان انجام دادند و اعتقادم این است که بازی بار فنی بالایی داشت و این‌بار به گواه گفته خود پرسپولیسی‌ها قاطعانه آنها را شکست دادیم.

سرمربی تیم استقلال ادامه داد: البته باید این بازی را فراموش کنیم هرچند این پیروزی در ذهن هواداران باقی مانده اما بازیکنان من باید این مسئله را فراموش کنند. ما سعی کردیم در طول هفته ذهن بازیکنان را به سوی بازی با سایپا ببریم که پیروزی در دربی را فراموش کنند. 

مظلومی با انتقاد از برخی از دوستان که قبل از دربی به او انتقاد می‌کردند، گفت: متأسفانه بعضی از دوستان می‌خواستند برد در دربی را کوچک کنند و حتی از پیروزی ما ناراحت شدند. خیلی از آنها که منتسب به باشگاه هستند و حتی از دوستان قدیمی ما محسوب می‌شوند به ما حمله کردند و منتظر دومین باخت مظلومی بعد از بازی با تراکتورسازی بودند اما بعد از بازی با پرسپولیس از فرط خستگی نخوابیدم و برخی از آقایان از فرط ناراحتی.

سرمربی تیم استقلال در خصوص صحبت‌های مجتبی جباری در برنامه 90 گفت: من به نظرات جباری کاری ندارم ولی از فردوسی‌پور که احترام خاصی برای او قائلم گله می‌کنم که سه بار در برنامه‌اش تأکید کرد مظلومی به جباری زنگ زده است. من این کار را انجام ندادم و به خاطر این دلخور شدم که هیچ وقت به بازیکنی که قهر می‌کند زنگ نمی‌زنم شاید در بعضی مواقع بازیکن را راهنمایی کنم اما به او تلفن نمی‌زنم. 

وی افزود: جباری در روز بازی با فجر تماس گرفت چون دلش با تیم بود و اعلام کرد که می‌خواهم کمک‌تان کنم. من هم از او خواستم که به اردو بیاید و تا دقیقه 70 از او بازی نگرفتم. به این خاطر به او بازی دادم که از فرم مسابقه خارج نشود و شاید نیاز هم نبود به داخل زمین برود. اینکه جباری حق دارد که این صحبت‌ها را انجام دهد در حیطه وظایف من نیست و من مسئول صحبت‌های او نیستم اما همه این را بدانند که من به هیچ‌وجه به دنبال بازیکنی که قهر کند نمی‌روم.

سرمربی تیم استقلال در خصوص نقش هنکه در موفقیت‌های استقلال و اینکه چقدر با او همکاری می‌کند، گفت: او هنوز مثل یورگن گده جا نیفتاده است چون گده با شرایط فوتبال ایران آشنا بود من صددرصد از همکارانم کمک می‌گیریم و از ایشان برنامه هفتگی می‌خواهم و اگر قرار باشد دخالت می‌کنم ولی سعی می‌کنم بیشتر کارهای نظارتی انجام بدهم و اعتقاد دارم او زمان بیشتری برای آشنایی با فوتبال ایران می‌خواهد. 

مظلومی در خصوص اینکه تا چه حد از روند داوری‌ها رضایت دارد، گفت: من به هیچ‌وجه راجع‌به داوری صحبت نمی‌کنم اما اعتقاد دارم در مورد دستمزدها بین داوران مربی و بازیکنان عدالت رعایت نمی‌شود. امیدواریم که با اسپانسرهای قوی مشکلات آنها حل شود ولی باید بگویم هر شخص دیگری به جای ترکی در دربی قضاوت می‌کرد می‌تواند موفق باشد ما داوران خوبی داریم ولی اینکه بگویند اشتباه داوری جزئی از فوتبال است را نمی‌پذیریم چون اشتباهات داوری ممکن است تأثیرگذار باشد و خوشبختانه تا حالا مشکلی نداشتیم و بهتر است سال‌های قبل پیش می‌رویم.

سرمربی تیم استقلال در خصوص رویارویی تیمش در این هفته با سایپا، گفت: بازی‌های بعد از دربی همیشه شرایط خاصی دارد. وقتی پیروز می‌شوی همه در باد دربی می‌خوابند و وقتی شکست می‌خوری شرایط بسیار سخت‌تر است. با این وجود ما با تیم جوان و خوبی بازی داریم و یک سری از دوستان در تیم سایپا کری‌خوانی‌ها را زود شروع کرده‌‌اند ولی ما بازیکنان‌مان را از شرایط بازی با پرسپولیس خارج کرده‌ایم و حتی تمرینات را بدون تماشاگران برگزار می‌کنیم که ذهن بازیکنان به سمت بازی بعد برود و امیدواریم با کمک هواداران به 3 امتیاز این بازی برسیم.

مظلومی در پایان صحبت‌هایش در خصوص اینکه آیا استقلال در این فصل قهرمان می‌شود یا خیر، گفت: هیچ‌کس قول قهرمانی نمی‌دهد و جام را آخر فصل به تیم قهرمان می‌دهد. بنابراین ما تلاش می‌کنیم که به این عنوان دست پیدا کنیم.

/ 0 نظر / 14 بازدید