ورود 16 میلیون مسافر به گیلان

به گزارش فارس ، امید عزیزی صبح امروز در جلسه میراث فرهنگی استان با اشاره به حضور گردشگران در ایام تعطیلات اخیر به این استان اظهار داشت: در ایام تعطیلات عید فطر حضور گردشگران به گیلان بی‌نظیر بود.
وی افزود: با توجه به شرایط جوی مناسب تعداد بسیار زیادی از مسافران، گیلان را مقصد سفر انتخاب کردند که شاهد حضور گسترده آنها بودیم.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ادامه داد: پیش از این با برگزاری جلسات ستاد تسهیلات سفر استان، جلسه ستاد تامین سلامت دریا و هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی، آمادگی لازم برای میزبانی مسافران و ارائه خدمات همه جانبه فراهم شد.
وی ارتقای سطح خدمات و رشد سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان را در ترغیب سفر به گیلان موثر دانست و گفت: در سال‌های اخیر در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته است و بی‌تردید آنچه انگیزه سرمایه‌گذاری را مهیا کرده، حضور روز افزون گردشگران و توجیه‌پذیر بودن سرمایه‌گذاری در این بخش است.
عزیزی رشد 15.75 درصدی اقامت و ماندگاری گردشگران در نوروز 89 و رشد 65.20 درصدی در نوروز 90 را از دلایل وضعیت مطلوب گردشگری استان ذکر کرد.
وی اذعان داشت: در حال حاضر گیلان به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری کشور تبدیل شده است به طوری که در تیر و مرداد امسال تعداد بیش از 16 میلیون و 331 هزار و 195 نفر مسافر وارد گیلان شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در زمینه ورود مسافر 37.30 درصد افزایش و در بخش مدت ماندگاری و اقامت گردشگران در گیلان 33.63 درصد رشد داشته است.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای گیلان در باره ارائه خدمات مناسب به مسافران در تاسیسات گردشگری متذکر شد: علاوه بر حضور تیم‌های نظارتی گردشگری در مسیرهای مختلف استان برای بازدید از تاسیسات گردشگری و کنترل مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی، دیگر دستگاه‌های اجرایی از جمله نیروی انتظامی، اداره‌های بهداشت، تعزیرات حکومتی، بازرگانی نیز بر نحوه فعالیت صنوف و عرضه کنندگان خدمات گردشگری نظارت دارند.
وی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی شده و همزمان با آغاز سفرهای تابستانی در دو ماهه نخست تابستان بیش از 671 مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان به عمل آمد که تاکنون منجر به 57 مورد تذکر شفاهی و ابلاغ 79 مورد تذکر کتبی شده است.
عزیزی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای استان ابراز داشت: همزمان با حضور مسافران مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی، موزه‌ها، تله کابین لاهیجان و آستارا و دیگر مجموعه‌ها برای بازدید علاقه‌مندان آمادگی کامل دارند.
وی اضافه کرد: همزمان با حضور مسافران در گیلان اجرای برنامه‌های فرهنگی در طرح‌های سالم‌سازی دریا، نمایشگاه‌های صنایع دستی مختلفی در استان پیش‌بینی شده است که از تعطیلات عید سعید فطر در پارک قدس رشت این نمایشگاه‌ها دایر است.
این مسئول ایجاد نشاط و معرفی جنبه‌های فرهنگی استان را از اهداف برگزاری این برنامه‌های ذکر کرد و افزود: برگزاری جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی، جشنواره گسکرشناسی و جشنواره بادام زمینی در برنامه‌های ستاد تا پایان ایام سفرهای تابستانی پیش‌بینی شده است.

/ 0 نظر / 13 بازدید