منطقه ویژه لاهیجان بستر مناسبی برای توسعه تجارت وصنعت ایجاد می کند

رییس سازمان صنایع و معادن گیلان با ارزشمند خواندن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان گفت: این منطقه، بستر مناسبی را برای توسعه تجارت، تولید و صنعت در استان ایجاد می کند 'محمدحسین اصغریان' روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در لاهیجان، با نگاه حمایت از تولید برای استان گیلان و کشور بسیار مؤثر خواهد بود.
وی راه اندازی منطقه ویژه لاهیجان را در جذب بیشتر سرمایه گذاری های داخلی و خارجی نیز بسیار تاثیرگذار خواند.
رییس سازمان صنایع و معادن گیلان اظهار داشت: از آنجا که برخی از مناطق ویژه اقتصادی بر خلاف اهداف تعیین شده مبنی بر بسط و توسعه صادرات کالا به پایگاهی برای واردات تبدیل شدند، بنابراین مسوولان استان نیز باید سعی کنند تا این مسئله در منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان رخ ندهد.
وی نکته قابل توجه در این زمینه را تلاش تولیدکنندگان برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی دانست و گفت: برای ورود به بازارهای جهانی و پیوستن به تجارت جهانی، راهی جز ارتقای کیفیت و کمیت محصولات تولیدی وجود ندارد.
رییس ستاد هماهنگی صنایع و معادن گیلان ادامه داد: در حال حاضر؛ محصولات تولیدی ایران به بیش یکصد کشور صادر شده و 40 کشور نیز از بازارهای اصلی هدف صادراتی ایران محسوب می شوند.
اصغریان اضافه کرد: محصولات واحدهای تولیدی در استان گیلان به 24 کشور هدف صادر می شود که باید تلاش بیشتری برای گسترش این بازارها صورت گیرد و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان می تواند به بهبود این روند کمک کند.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری در 12 بهمن ماه سالجاری قانون ایجاد مناطق جدید ویژه اقتصادی را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس این قانون دولت اجازه دارد در لاهیجان منطقه ویژه اقتصادی ایجاد کند.

/ 0 نظر / 8 بازدید